top of page

MČR ČASS v canicrossu 2022

Poslední víkend v září (24 - 25. 9. 2022) patřil již druhým rokem samostatnému mistrovství České republiky v individuální musherské disciplíně CANICROSS (neboli běh se zapřaženým psem). Stejně jako loni, i letos se o organizaci mistrovského závodu postaral Musher klub JCC v příjemném zázemí autokempu Křivonoska v Hluboké nad Vltavou.

Foto: Dominika Kaločai, Camille Paris

Závod se těšil velkému zájmu a hojné účasti závodníků v dětských i dospělých kategoriích z celé republiky i ze zahraničí. Není se čemu divit, organizační tým „zelených“ se může pyšnit kvalitně uspořádanými závody v krásném prostředí, na zábavných tratích a v přátelské atmosféře. O mistrovské tituly se mohli poprat pouze závodníci s aktivní závodní licencí, nicméně pořadatelé i letos umožnili porovnat své síly také příchozím závodníkům bez závodní licence, v jejich zvláštních kategoriích.

Letošní závodní trasa dostala trošku zabrat vydatnými dešti a lesními pracemi, ale o to více všechny týmy prověřila a rozhodně to nikomu nedala zadarmo. Oproti loňskému ročníku byla trasa v obou kolech stejná a měřila necelé 4 km pro dospělé a zkrácené 1 - 3 km pro děti.

V prvním sobotním kole probíhaly starty klasickým intervalovým způsobem, čímž si závodníci zajistili svou startovní pozici do druhého, nedělního, kola, do kterého se vbíhalo starty gundersenovými ve dvou koridorech (v takových rozestupech, jaké závodníci získali předchozí den). Tento způsob startů dal rozhodně startérům zabrat, v případě pár vteřinových rozestupů to byl opravdu adrenalin a skvělá podívaná.

Kdo se stal mistrem a mistryní České republiky v canicrossu pro rok 2022 se podívejte na výsledkové listině zde. Také náš klub zde měl letos své zástupce, kteří ze všech sil bojovali o co nejlepší výsledky a hrdě reprezentovali Tlapky v tahu. Níže se podívejte, jak se jim dařilo.

Letošní MČR v canicrossu bylo zároveň kvalifikačním závodem pro kategorii canicross na blížící se ME IFSS v německé Leipě. Moc děkujeme za krásný závod a už teď se moc těšíme na další ročník.


CCW RNB: Nikola Machková a Konnor Grand Forjana – 1. den: 24:18, 2. den: 25:52 – 6. místo


CCW 19-39 let: Karolína Ulčová a Natahu – 1. den: 12:43, 2. den: 12:42 – 9. místo


CCW 19-39 let: Lucie Machková a Lola – 1. den: 17:14, 2. den: 17:11 – 25. místo


CCW 19-39 let: Dominika Potměšilová a Achillea Foldewa – 1. den: 21:04, 2. den: 20:38 – 26. místo


CCW 40+ let: Gabriela Uriková a Bessie of Bohemian Paradise – 1. den: 24:19, 2. den: 24:53 – 13. místo

40 zobrazení

Opmerkingen


DSC_5267.jpg

Tlapkoviny

Nemůžete jít sportovat? Tak si alespoň počtěte!

NEJNOVĚJŠÍ

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
potmesilova_logo3_tlapka_moje1.png
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
bottom of page