top of page
a.jpg

Členství

Jak začít s musherským sportem?

Mushing je velmi rozmanitý a atraktivní sport, který má mnoho podob. Může se mu věnovat téměř kdokoli v jakémkoli věku s téměř jakýmkoli psem, pro zábavu, nebo na výkonnostní úrovni. Zároveň mushing jako takový vždy byl, je a bude životním stylem. Tým tvoříte se svými psy, které nemůžete po tréninku či závodu odložit do skříně nebo zaparkovat do garáže. Především pak početné smečky zaměstnávají své majitele natolik, že zkrátka psům a mushingu odevzdají celý svůj život.

Vstupní bránou do musherského sportu je přihlášení se do musherského klubu / oddílu, kde vám poradí a pomohou s vhodným tréninkem, správným vybavením pro vás i vašeho psa a nabídnou potřebné zázemí.

 

DSC_5806.jpg

Jak se stát členem MK Tlapky v tahu?
Velice nám záleží na tom, aby náš klub nebyl “anonymní”. Členem se tedy může stát dítě i dospělý, který se osobně zúčastnil náboru nových členů nebo má u nás odchozené nějaké tréninky, účastnil se našeho soustředění, případně se o členství uchází na doporučení stávajícího člena klubu. Máte-li zájem patřit mezi nás přesto, že nemůžete splnit žádnou z výše uvedených podmínek, kontaktujte prosím předsedkyni klubu, Dominiku Potměšilovou.

Klubový kodex

V Tlapkách mimo jiné ctíme klubový kodex, který má za úkol vymezit a podporovat žádoucí standardy chování. Přečíst klubový kodex.Závodní licence České asociace sleddog sportů
Závodní licence ČASS stvrzuje členství v klubu či oddílu sdružovaným pod ČASS a splněný test znalostí pravidel sportu psích spřežení, která se člen zavazuje respektovat. Aby byla závodní licence aktivní a opravňovala sportovce startovat v oficiálních třídách na závodech pořádaných pod záštitou ČASS, je nutné mít v danou závodní sezónu uhrazený členský příspěvek (členský příspěvek je platný vždy na jednu závodní sezónu, která trvá od 1. září do 31. května). V opačném případě smí sportovec startovat pouze v třídách pro příchozí závodníky. Více ZDE.

Úrazové pojištění členů klubu
Pojištěnými osobami jsou všechny subjekty sdružené v České unii sportu (ČUS) a to po dobu veškerých akcí a aktivit pořádaných nebo organizovaných těmito subjekty, včetně organizovaných cest na tyto akce (příkladem aktivit jsou sportovní utkání, tréninky, náborové a propagační akce). Pojištění je platné po celém světě. Veškeré podrobnosti najdete ZDE.


 

bottom of page