DSC_5975.jpg

Musher klub Tlapky v tahu

Táhnem to spolu!

Musher klub Tlapky v tahu byl založen 1. ledna 2019 jakožto oddíl sportu psích spřežení Tělovýchovné jednoty Hostivice, z.s. Náš klub je zároveň řádným členem České asociace sleddog sportů (ČASS) a České unie sportu (ČUS). 

 

Jsme mladý klub, který vznikl s myšlenkou podpořit rozvoj musherského sportu v České republice. Na prvním místě je pro nás podpora a motivace všech našich sportovců, lidí i psů, a také propagace mushingu mezi laickou veřejností. Zároveň chceme našim týmům vytvořit takové podmínky, aby mohly reprezentovat Českou republiku a svůj klub na významných musherských soutěžích.

Tlapky v tahu jsou životní styl - běháme, jezdíme na kolách a koloběžkách, plaveme, cvičíme, běžkujeme, cestujeme - to vše se psy, ale i bez psů. Psi jsou zároveň téma, o kterém se dokážeme bavit hodiny, ať už společně děláme cokoli. Pořádáme tréninky, klubové soustředění, vzdělávací besedy a semináře, závody a dobročinné dogtrekyV rámci musherského sportu se naši členové věnují zejména individuálním disciplínám - canicrossu (běh se psem), scooterjöringu (koloběžka s 1 či 2 psy), bikejöringu (kolo se psem) a skijöringu (běžky s 1 či 2 psy). Velice rádi pronikáme i do tajů klasického mushingu (tedy psího spřežení).

 
DSC_4220.jpgFilozofie klubu
"Klub s kvalitním zázemím a rodinnou atmosférou"

 

  • Našimi hlavními hodnotami jsou RODINA, PŘÁTELSTVÍ, vzájemná PODPORA, POMOC, MOTIVACE a TRADICE.

  • Klademe důraz na dodržování welfare zvířat a oficiálních pravidel sportu psích spřežení.

  • Své členy, ať už zkušené závodníky nebo úplné nováčky, vedeme k lásce k mushingu, ke sportu jako k životnímu stylu, ke vztahu ke klubu, ke správnému provozování sportu psích spřežení a vzdělávání v této i souvisejících oblastech.

  • Snažíme se své členy naučit ustát těžké životní situace, uvědomovat si své hodnoty, přát druhým, prohlubovat smysl pro fairplay na závodním poli i mimo něj a nedávat průchod nereálným ambicím, závisti, strachu či pocitu ponížení.

  • Nevytváříme tlak na vrcholové výkony a medailová umístění, avšak velice rádi své členy na cestě k nim podpoříme, stejně jako na cestě za jakýmkoli jejich cílem či snem.

  • Zakládáme si na osobním poznání napříč celým klubem. Nezáleží na tom, jak daleko od sebe naši členové bydlí, všechny klubové akce, ale i akce a závody ostatních pořadatelů konané po celé republice využíváme k tomu, abychom se spolu potkali, předali si cenné rady a zkušenosti, zasmáli se, sdíleli zážitky a zkrátka trávili čas společně.

Dlouhodobým cílem klubu je vychovávat sportovce, kteří budou sdílet stejnou filozofii a počínat si tak, aby rozvíjeli dobré jméno sportu psích spřežení i Musher klubu Tlapky v tahu.

Historie klubu aka Tlapstorie

Historie Tlapek se píše od roku 2016. Tehdy tento název nesl turistický blog Domči Potměšilové a její borderky Nessie, jehož hlavním cílem bylo motivovat k cestování se psem a usnadnit objevování dogfriendly míst v České republice. V roce 2017 se k cestování se psem přidalo i běhání se psem - canicross. Pod Domči taktovkou se začala sdružovat a společně trénovat parta nadšenců ze západního okolí Prahy a Kladenska. Turistický blog se postupně přeměnil na canicrossový projekt. Aby však zůstal věrný i svému původnímu zaměření, dal vzniknout dogtreku Tlapky na tahu.

Běžců se psy a tedy i společných tréninků přibývalo. Zorganizovala se první víkendovka, malý canicrossový závod v rámci charitativní akce ZŠ Chýně, první společné dogtreky a vzdělávací besedy. I přes náročnější chvíle projekt Tlapky v tahu jen vzkvétal, proto se Dominika neubránila myšlence posunout jej zase o kus dál. Tak se celý projekt stal za pomoci spoluzakládajících členů 1. ledna 2019 oficiálním musher klubem Tlapky v tahu (oddílem sportu psích spřežení při TJ Hostivice, z.s.), jehož hlavním zaměřením už není pouze canicross.

Zaujal vás náš klub? Máte zájem o musherské sporty, upevnění vztahu s vaším psem a být členem naší tlapkorodiny? Neváhejte nás kontaktovat.