Sousko_Svata_Soustředění .jpg

Musher klub Tlapky v tahu

Táhnem to spolu!

Musher klub Tlapky v tahu byl založen 1. ledna 2019 jakožto oddíl sportu psích spřežení Tělovýchovné jednoty Hostivice, z.s. Náš klub je zároveň řádným členem České asociace sleddog sportů (ČASS) a České unie sportu (ČUS). 

 

Jsme mladý klub, který vznikl s myšlenkou podpořit rozvoj musherského sportu v České republice. Na prvním místě je pro nás podpora a motivace našich sportovců, lidí i psů, a také propagace mushingu mezi laickou veřejností. Našim týmům chceme vytvořit takové podmínky, aby mohly (mimo jiné) reprezentovat Českou republiku na prestižních musherských soutěžích.

Nabízíme všestrannost - běháme, jezdíme na kolách a koloběžkách, plaveme, posilujeme, běžkujeme, cestujeme - to vše se psy, ale i bez psů. Pravidelně pořádáme skupinové i individuální tréninky, klubové soustředění, vzdělávací besedy a semináře, dobročinný dogtrek Tlapky na tahu a v neposlední řadě také oficiální musherský závod Tlapkros. V rámci musherského sportu se naši členové věnují zejména individuálním disciplínám - canicrossu (běh se psem), scooterjöringu (koloběžka s 1 či 2 psy), bikejöringu (kolo se psem) a skijöringu (běžky s 1 či 2 psy). Velice rádi pronikáme i do tajů klasického mushingu (tedy psího spřežení).

 

Jak to začalo?

Historie Musher klubu Tlapky v tahu se píše od roku 2016, kdy ještě jako projekt Tlapky v tahu sloužil jako cestovní deník Dominiky Potměšilové a její borderky Nessie s typy na výlety se psem. Počátkem roku 2018 se k výletům přidaly i společné tréninky canicrossu party nadšenců z Kladenska a Prahy-západ. Cestovní projekt se postupem času přeměnil na tréninkovou skupinu. Aby však zůstal alespoň částečně věrný svému původnímu zaměření, dal vzniknout dobročinnému dogtreku Tlapky na tahu.

Canicrossových nadšenců, a tedy i tréninků přibývalo. Zorganizovala se první canicrossová víkendovka, závodní kategorie canicrossu v rámci charitativní školní akce, první dogtreky a besedy... I přes náročnější chvíle projekt Tlapky v tahu jen vzkvétal, a proto se jeho zakladatelka Dominika neubránila myšlence posunout jej zase o kus dál. Tak se celý projekt Tlapky v tahu stal 1. 1. 2019 oficiálním musher klubem (oddílem sportu psích spřežení TJ Hostivice, z.s.), jehož hlavním zaměřením už není pouze canicross.

Zaujal vás náš klub? Máte zájem o musherské sporty, upevnění vztahu s vaším psem a být součástí přátelského kolektivu?

Můžete se stát naším členem! Neváhejte kontaktovat předsedkyni klubu, Ing. Dominiku Potměšilovou.