Sousko_Svata_Soustředění .jpg

Musher klub Tlapky v tahu

Táhnem to spolu!

Musher klub Tlapky v tahu byl založen 1. ledna 2019 jakožto oddíl sportu psích spřežení Tělovýchovné jednoty Hostivice, z.s. Náš klub je zároveň řádným členem České asociace sleddog sportů (ČASS) a České unie sportu (ČUS). 

 

Jsme mladý klub, který vznikl s myšlenkou podpořit rozvoj musherského sportu v České republice. Na prvním místě je pro nás podpora a motivace našich sportovců, lidí i psů, a také propagace mushingu mezi laickou veřejností. Našim týmům chceme vytvořit takové podmínky, aby mohly (mimo jiné) reprezentovat Českou republiku na prestižních musherských soutěžích.

Tlapky v tahu jsou životní styl - běháme, jezdíme na kolách a koloběžkách, plaveme, cvičíme, běžkujeme, cestujeme - to vše se psy, ale i bez psů. Psi jsou zároveň téma, o kterém se dokážeme bavit hodiny, ať už společně děláme cokoli. Pořádáme skupinové i individuální tréninky, klubové soustředění, vzdělávací besedy a semináře, dobročinný dogtrek Tlapky na tahu a v neposlední řadě oficiální musherský závod TlapkrosV rámci musherského sportu se naši členové věnují zejména individuálním disciplínám - canicrossu (běh se psem), scooterjöringu (koloběžka s 1 či 2 psy), bikejöringu (kolo se psem) a skijöringu (běžky s 1 či 2 psy). Velice rádi pronikáme i do tajů klasického mushingu (tedy psího spřežení).

 

Jak to začalo?

Historie Tlapek se píše od roku 2016. Tehdy ještě projekt Tlapky v tahu sloužil jako turistický deník borderky Nessie, jehož hlavním cílem bylo motivovat k cestování se psem a usnadnit objevování nových dogfriendly míst po České republice. V roce 2017 se k cestování se psem přidalo i běhání se psem - canicross. Pod taktovkou Dominiky Potměšilové se začala sdružovat a společně trénovat parta nadšenců z Prahy-západ a Kladenska. Turistický deník se postupně přeměnil na tréninkový projekt. Aby však zůstal věrný i svému původnímu zaměření, dal vzniknout dogtreku Tlapky na tahu.

Canicrossařů a tedy i společných tréninků přibývalo. Zorganizovala se první víkendovka, malý canicrossový závod v rámci charitativní akce ZŠ Chýně, první společné dogtreky a vzdělávací besedy. I přes náročnější chvíle projekt Tlapky v tahu jen vzkvétal, a proto se jeho zakladatelka Dominika neubránila myšlence posunout jej zase o kus dál. Tak se celý projekt stal 1. 1. 2019 oficiálním musher klubem Tlapky v tahu (oddílem sportu psích spřežení pod TJ Hostivice, z.s.), jehož hlavním zaměřením už není pouze canicross.

Zaujal vás náš klub? Máte zájem o musherské sporty, upevnění vztahu s vaším psem a být součástí přátelského kolektivu?

Můžete se stát naším členem! Neváhejte kontaktovat předsedkyni klubu, Ing. Dominiku Potměšilovou.