top of page
DSC_0036_edited.jpg

Musher klub Tlapky v tahu

Táhnem to spolu!

Musher klub Tlapky v tahu byl založen 1. ledna 2019 jakožto oddíl sportu psích spřežení Tělovýchovné jednoty Hostivice, z.s. Klub je zároveň řádným členem České asociace sleddog sportů (ČASS) a České unie sportu (ČUS) se všemi z toho plynoucími právy a povinnostmi.

 

Jsme mladý klub, který vznikl s myšlenkou podpořit rozvoj musherského sportu v České republice. Na prvním místě je pro nás podpora a motivace všech našich sportovců, lidí i psů, a také propagace mushingu mezi laickou veřejností. Zároveň chceme našim týmům vytvořit takové podmínky, aby mohly reprezentovat Českou republiku a svůj klub na významných musherských soutěžích.

Tlapky v tahu však nejsou jen klub, je to životní styl. Běháme, jezdíme na kolách a koloběžkách, běžkujeme, cestujeme, závodíme - to vše se psy, ale i bez psů. Psi jsou zároveň téma, o kterém se dokážeme bavit hodiny, ať už společně děláme cokoli. Pořádáme tréninky, klubová soustředění, vzdělávací akce, závod Tlapkros a dobročinný dogtrek Tlapky na tahu. V rámci musherského sportu se naši členové věnují zejména individuálním disciplínám - canicrossu (běh se psem), scooterjöringu (koloběžka s 1 či 2 psy), bikejöringu (kolo se psem) a skijöringu (běžky s 1 či 2 psy). Velice rádi pronikáme i do tajů tradičního mushingu (tedy psího spřežení).

Filozofie
image01.jpegCo je naší vizí?
"Klub s kvalitním zázemím a rodinnou atmosférou". K naplnění naší vize především:

 

 • Ctíme své hlavní hodnoty: RODINA, PŘÁTELSTVÍ, vzájemná PODPORA, MOTIVACE a TRADICE.

 • Klademe důraz na dodržování welfare zvířat a oficiálních pravidel sportu psích spřežení.

 • Své členy, ať už zkušené závodníky nebo úplné nováčky, vedeme k lásce k mushingu, ke sportu jako k životnímu stylu, ke zdravému provozování sportu psích spřežení, ke vztahu ke svému klubu a vzdělávání v této i souvisejících oblastech.

 • Snažíme se své členy naučit ustát těžké životní situace, uvědomovat si své hodnoty, přát druhým, prohlubovat smysl pro fairplay na závodním poli i mimo něj a nedávat průchod nereálným ambicím, závisti, strachu či pocitu ponížení.

 • Nevytváříme tlak na vrcholové výkony a medailová umístění, avšak moc rádi své členy na cestě k nim podporujeme, stejně jako na cestě za jakýmkoli jejich cílem či snem.

 • Zakládáme si na osobním poznání napříč celým klubem. Nezáleží na tom, jak daleko od sebe naši členové bydlí, všechny klubové akce, ale i akce a závody ostatních pořadatelů konané po celé republice využíváme k tomu, abychom se spolu potkávali, předávali si cenné rady a zkušenosti, sdíleli zážitky a zkrátka trávili čas společně.

Dlouhodobým cílem klubu je vychovávat sportovce, kteří budou rozvíjet dobré jméno sportu psích spřežení i Musher klubu Tlapky v tahu.

Historie klubu aka Tlapstorie

Slovy zakladatelky Dominiky Potměšilové:

Historie Tlapek se píše od roku 2016. Tehdy vznikl turistický web Tlapku na to, prostřednictvím kterého jsem chtěla, společně se svou border kolií Nessie, motivovat ostatní k cestování se psem a usnadnit jim objevování dogfriendly míst v České republice. V roce 2017 jsem k cestování se psem přidala i běhání se psem - canicross. Od roku 2018 se pod mým vedením začala sdružovat a společně trénovat skupinka kamarádů a nadšenců ze západního okolí Prahy a Kladenska. Turistický web se postupně přeměnil na canicrossový projekt Tlapky v tahu. Abychom však zůstali věrní i našemu původnímu zaměření, uspořádali jsme téhož roku první společný dogtrek Tlapky na tahu.

Běžců se psy a tedy i společných tréninků přibývalo. Zorganizovali jsme první víkendovku, maličký závod v rámci charitativní akce ZŠ Chýně, vzdělávací besedy a exkurze a přičichli jsme i k dalším musherským disciplínám. I přes náročnější chvíle projekt Tlapky v tahu jen vzkvétal. Plány byly veliké a já se neubránila myšlence posunout to zase o kus dál. A tak 1. ledna 2019 vznikl oddíl sportu psích spřežení při Tělovýchovné jednotě Hostivice, z.s. (spoluzakládajícími členy byli Josef Veselý, Kristýna Zábranská a Petra Křížová). V květnu 2019 byl Musher klub Tlapky v tahu přijat mezi členské kluby ČASS a začal poskytovat zázemí svým sportovcům ze všech koutů naší země.

 • Facebook - Black Circle
 • Instagram - Black Circle
 • YouTube - Black Circle
potmesilova_logo3_tlapka_moje1.png
 • Facebook
 • Instagram
 • Youtube
bottom of page