top of page

Mošovce 2022

Autor fotografií: Zuzanna Pająk


Stejně jako loni, i letos jsme se vypravili směr Mošovce u Velké Fatry na jeden z nejoblíbenějších závodů psích spřežení na Slovensku. Musher klub Lučenec letos přivítal ve středisku Drienok 212 závodníků, což je dle slov pořadatele dosud nejvyšší počet závodníků v historii slovenských závodů. Mezi zúčastněnými byly závodní týmy ze Slovenska, Česka, Maďarska, Rakouska a Polska, přičemž pro Českou republiku byl tento závod kvalifikační na listopadové ME IFSS v německé Leipě. Byla to tedy jedinečná příležitost porovnat se s evropskou špičkou před blížícím se šampionátem.


My jsme na závod vyrazily v pátek po práci, abychom se v klidu ubytovaly na stake-outu přímo v zázemí, aklimatizovaly se a odprezentovaly. Samozřejmě jsme nemohly vynechat místní restauraci, kde jsem se já osobně jako první začala shánět po tom výborném čaji, který jsem tady pila loni :D. A měli ho tam! Po setmění, po 6,5 hodinové cestě, dorazili i Tlapkáči od Kolína. Povečeřeli jsme a už jsme jen netrpělivě čekali na sobotní startovní listinu. Když jsme zjistili, že startujeme až po poledni, zahájili jsme poctivý odpočinek bez nutnosti nastavovat budík :D.

BKJW: Dominika Potměšilová a Achillea Foldewa – 1. den: 12:30, 2. den: 13:03 – 17. místo


Sobotní ráno bylo pro nás poklidné, žádný stres :D. Vzhledem k velkému počtu závodníků a poměrně dlouhým intervalům mezi jednotlivými starty jsme měli dostatek času nakrmit a vyvenčit sebe i pejsky, chvíli odpočinout a před svými starty se řádně připravit na výkon. Mezitím jsme stihli také zafandit ostatním týmům a odevzdat výplatu u stánku MushGo :D. Obdobně probíhala i neděle. I když nedělní starty byly posunuty o hodinu dopředu a startovalo se dle pořadí z předešlého dne, měli jsme ráno stejně klidné a pozvolné jako v sobotu.

BKJW FCI: Nikola Machková a Konnor Grand Forjana – 1. den: 16:57, 2. den: 20:50 – 4. místo


Závodní trasa byla stejná jako loni na podzim, tedy 4,8 km s převýšením cca 70 m, vedená po loukách i lesem na širokých cestách. První část trasy pozvolna stoupala, v polovině se zlomila a až do cíle šla mírně z kopce. Opět nebyla nouze o hrbolky, ďolíky a kořeny :D. V sobotu byla trasa suchá a poměrně svižná. To se nedalo říct o nedělním stavu trasy, kdy byly po pořádném dešti některé úseky znatelně zkomplikovány klouzavým a lepkavým blátem. I to byl důvod, proč někteří závodníci do nedělního kola nenastoupili. O pády nebyla nouze. Nám to ale nevadilo a terénem místy srovnatelným s letošním Tlapkrosem jsme proklouzali až do cíle :D.


Nesmím také zapomenout zmínit sobotní Musherák, který se loni z důvodu pandemie nekonal - musher party, která neodmyslitelně patří k tradici víkendových závodů. Hudba, tanec a hlavně setkání s přáteli a utužování musherského kolektivu.


Náš klub zde reprezentovala v kategorii BKJW Domča Potměšilová (moje maličkost) se svou mladou borderkou Chilli a v kategorii BKJW FCI (RNB) Nikča Machková a Konnor. Handlery, mushing fíry a velkou podporou jim byli Tlapkáči Mili Zemanová a Jirka Kolínský.


Za sebe bych ráda doplnila, že tento závod jsem si už loni velmi oblíbila a letos se na tom nic nezměnilo. Tedy, odpovědět na otázku „Jaký je tvůj nejoblíbenější závod?“ bych už nejspíš dokázala. Je nespočet skvělých závodů, ale tady si to všechno tak sedlo – lokalita, zázemí, trasa, pořadatelé, samotná organizace, čaj, pizza, palačinky a celková atmosféra, že u mě osobně Mošovce vedou a budu se snažit být pravidelným účastníkem.

73 zobrazení

댓글


DSC_5267.jpg

Tlapkoviny

Nemůžete jít sportovat? Tak si alespoň počtěte!

NEJNOVĚJŠÍ

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
potmesilova_logo3_tlapka_moje1.png
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
bottom of page