top of page

CaniX Open 2023

Autoři fotografií: Zuzanna Pająk, Yannic Schuster


První dubnový víkend, nejen že dostál svému typickému aprílovému počasí, kdy se vystřídala snad všechna roční období (déšť, vítr, bouřka, kroupy, sníh, sluníčko), ale přivítal také přes 600 závodníků na závodě s mezinárodní účastí - CaniX Open 2023 pořádaný týmem Non-stop dogwear ve spolupráci s Běhej se psem. Zázemím se stal areál dostihového závodiště Vasury v Kolesách u Kladrub nad Labem, kde už se závody v režii Běhej se psem několikrát konaly.

SC1W, pes nad 15 kg: Dominika Potměšilová a Chilli - 1. den: 10:19, 2. den: 10:03 - 23. místo


Místní les je rovinatý, cesty široké, převážně písčité, očekávala se tedy rychlá jednoduchá závodní trať. To by se i naplnilo, kdyby se už pár dnů před závodem a potom i během celého víkendu o úpravu trati intenzivně nestaral déšť. Už při pátečním procházení trati jsme věděli, že úplně zadarmo to nebude a především v zatáčkách bude potřeba si dávat pozor. O to větší výzvou se pro všechny závodníky CaniX Open stal, a postavit se na start bylo pro mnohé velké sebezapření :D.

BKJW: Nikola Machková a Konny - 1. den: 11:48, 2. den: 12:05 - 36. místo


Sobotní startovní listina byla sestavena z větší části náhodně, na trati se potkávaly rychlejší i pomalejší týmy a předjíždění bylo požehnaně. První starty byly od 10 hodin a začínalo se kategorií bikejöring, kde náš klub reprezentovala Nikča Machková s Konnym. Kola následovaly koloběžky se dvěma psy a koloběžky s jedním psem rozdělené podle váhy psa, tam jsme se mezi psíky nad 15 kg postavily na start já a Chilli. Nakonec startovali běžci v kategoriích canicross elite a jednodenní canicross open dělený dle váhy psa, kde v našich barvách běžel Radim Kopecký s Lucky, Ondra Vízner s Mayou a své první závodní zkušenosti zde získávala i Evča Búdová s Batulem. Vzhledem k velkému počtu závodníků se startovalo až do cca 14 hodin odpoledne. Následovalo vyhlášení jednodenních kategorií a pak už přípravy na večerní tombolu a besedu s elitními závodníky z týmu CaniX (Barborou Zoubkovou, Benem Robinsonem, Viktorem Sinding-Larsenem a Nickem Weisem). Po besedě si pro nás pořadatelé připravili ve velkém vytápěném party stanu večerní koncert s živou kapelou, která roztančila nejednoho závodníka.

CCM open, 10-20 kg: Ondřej Vízner a Maya - 16:03 - 13. místo, CCM extra short, 10-20 kg: 7:30 - 8. místo


V neděli se startovalo opět od 10 hodin. Startovní listina u dvoudenních kategorií byla tentokrát sestavena podle toho, v jakém pořadí jsme dorazili v sobotu do cíle. U kolových disciplín zůstaly intervaly 30 vteřin a v canicrossu byla využita gundersenova metoda (stíhací start) a rozestupy byly takové, ve kterých závodníci reálně v sobotu dokončili závod. V neděli byly navíc otevřeny kategorie canicross extra short na zkrácené 2km trati, určené především začátečníkům, mladým pejskům a zkrátka těm, kteří na hlavní trase dlouhé cca 4 km závodit nechtěli. Náš klub byl v této kategorii hojně zastoupen a na start se postavili Lucka Machková s Lolou, Lenka Pařízková se svým tahouním nováčkem Benem, Gabča Uriková s Bessie a Ondra Vízner s Mayou. Úplný závěr závodního dne patřil těm nejmenším sportovním nadějím. Dětičky si zaběhly 600 m dlouhou trasu v doprovodu čtyřnohého parťáka a dospělé osoby. Naše Marťa Slavíčková doprovázela svého syna Vojtíka se Smokie a Nikča Machková doprovázela svého “synovce” Jiříka s Konnym.

CCM open, pes nad 20 kg: Radim Kopecký a Lucky - 16:43 - 20. místo


Celý závod byl koncipovaný jako největší dryland závod sezóny. Sjeli se zde závodníci opravdu z celého světa - z USA, Brazílie, Norska, Švédska, Finska, Litvy, Španělska, Maďarska, Velké Británie… ale také naši sousedé ze Slovenska, Polska, Německa a Rakouska. Tím dali pořadatelé skvělou příležitost setkat se, postavit se na startovní čáru a porovnat své výkony se zvučnými jmény v musherském sportu z celého světa nám všem. A taky si zdokonalit angličtinu :D. Moc rádi se CaniX Open opět zúčastníme.

CCW open, pes nad 20 kg: Eva Búdová a Batul - 24:38 - 62. místo


CCW extra short, pes nad 20 kg: Lucie Machková a Lola - 8:11 - 38. místo


CCW extra short, pes nad 20 kg: Lenka Pařízková a Ben - 8:14 - 39. místo


CCW extra short, pes do 10 kg: Gabriela Uriková a Bessie - 12:36 - 10. místo

117 zobrazení

Comentarios


DSC_5267.jpg

Tlapkoviny

Nemůžete jít sportovat? Tak si alespoň počtěte!

NEJNOVĚJŠÍ

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
potmesilova_logo3_tlapka_moje1.png
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
bottom of page