top of page

Přednášky a besedy pro děti

Náš klub a mnoho jeho členů rovněž, se snaží o propagaci musherského sportu mezi laickou veřejností, především pak mezi dětmi, které se možná právě rozhodují, jakému sportu by se chtěly věnovat. Máme za sebou už několik přednášek, besed a jiných akcí - např. loňské slavnosti ku příležitosti 130. výročí TJ Hostivice a dne dětí, či každoroční přednášky naší juniorky Káji Šplíchalové v mateřské školce, kam sama chodila a nebo třeba besedy Lenky Pařízkové v rámci dětských táborů.


Jedné táborové besedy se Lenka zúčastnila i v letošním roce, kdy přijala pozvání od táborové vedoucí Šárky Gill na příměstský tábor v Centru na Fialce. Tábor je zaměřený na vše okolo psů, a protože se Lenka s jedním ze svých pejsků věnuje kromě mushingu i canisterapii, měly děti také možnost pořádně se s chlupáčem pomazlit. Jak taková beseda s dětmi probíhala nám Lenka níže přiblížila:


"Byla jsem jen jedním z několika pozvaných hostů, kteří dětem povídali o svých aktivitách se psy a samozřejmě jim je také přivezli ukázat, aby mohly děti vše na vlastní oči zažít. Já jsem byla jejich prvním hostem, takže jsem nejdříve vyzvídala, kdo z dětiček už doma psa má a jaké mají se psy zkušenosti. Některé z nich dokonce už i věděly, co je to canicross a také ho už sami běžely! A některé zase vůbec nevěděly, že se se psy dá takto běhat.


Vzali jsme tedy vše z gruntu, nejdříve jsme mluvili o tom, co by měl vše páníček svého pejska naučit a jak by se o něj měl starat. Pak jsme přešli k praktickým ukázkám cvičení povelů s pejskem a nakonec k představení sportovního vybavení potřebného k aktivnímu sportu se psem. Děti měly možnost vyzkoušet si canicross a viděly ukázku jízdy na koloběžce se dvěma zapřaženými psy. Zajímalo je, jak daleko se dá s pejskem běžet a jak se má vlastně s canicrossem začít. Bylo mi velkým potěšením takto s dětmi strávit čas a myslím, že jim se také čas s pejsky moc líbil."


59 zobrazení

Comentários


7b056a_60e7a70056ff4165af87644604cc9128~mv2.jpg

Tlapkoviny

Nemůžete jít sportovat? Tak si alespoň počtěte!

NEJNOVĚJŠÍ

bottom of page