top of page

Jarní soustředění MK TVT 2023

V termínu od 13. do 16. 4. jsme pořádali už 5. soustředění pro členy našeho klubu i pro širokou veřejnost. Po zdařilém loňském ročníku jsme zachovali jak pro tréninky přívětivější jarní termín, tak koncept soustředění, kdy jsme mezi nás opět pozvali speciální hosty, coby lektory, trenéry a přednášející.


Ve čtvrtek odpoledne jsme se začali postupně shromažďovat uprostřed krásného borového lesa. Zázemím se nám stala turistická základna Littner, kde vás přivítáme i na letošním Tlapkrosu. Program jsme zahájili večeří a první přednáškou na téma běh a canicross v režii Jozefa a Lucie Pelikánových, slovenských reprezentantů v canicrossu a atletice. Povídání zaměřené na trénink dvounohé i čtyřnohé části týmu, důraz na budování základní kondice, upozornění na nejčastější chyby a tipy ohledně plánování roku či stravování nás parádně nastartovaly do dalších dnů.


V pátek nás po celý den provázely nekončící provazy deště. To by nijak zvlášť nevadilo, kdybychom nebyly TA skupina, která si vylosovala černého Petra. Nefungovalo nám topení a přestala téct teplá voda :D (no jednou za rok to prý vždycky někdo schytá :D). Nic nás ale nemohlo odradit od brzkého ranního rozklusu, ba ani posnídaňového programu s Jožkou a Luckou. Běžecká cvičení a trénink techniky následovaly skupinové tréninky canicrossu.

Odpoledne patřilo besedě s naší členkou Kájou Ulčovou o její cestě na letošní MS IFSS on-snow v Asarně a zážitcích přímo ze šampionátu. Kája nás svým povídáním ukazujícím realitu příprav, které nebyly vždy zalité sluncem přímo upoutala k židlím. Abychom to všechno pořádně vstřebali, dali jsme si pak do děla na kruhovém tréninku zpestřeným “srandičkou”, na kterou všichni s radostí vzpomínáme :P.

Večer už jsme se těšili na povídání s českým reprezentantem ve scooterjöringu Zdendou Strakou a jeho partnerkou Jančou Ciprysovou z Musher klubu JCC. Od začátku bylo jasné, že nás kromě spousty informací, rad a tipů čeká kupa srandy :D. Během večera jsme zabrouzdali i mimo koloběžky, a to do témat kolem chovu tažných psů, což bylo velice obohacující.


A máme tady sobotu, kterou jsme zahájili zahřívací projížďkou na koloběžkách. Po snídani jsme se stejně jako předchozí den pustili do pilování techniky, tentokrát právě na koloběžkách. Odrazy, starty ze stupátka, starty s rozběhem, jízda bez držení řidítek :D a také videorozbory nás skvěle připravily na následující trénink se psy. V rámci soustředění jsme opět měli k zapůjčení koloběžky od našeho partnera Kickpoint a dali tím příležitost každému účastníkovi objevit kouzlo koloběhu.

Odpoledne za námi dorazil Jakub Šorejs z Canis Lab, který se s námi podělil o specifika výživy sportovních psů a přiblížil nám jak je to s těmi doplňky stravy. Následovalo povídání a ukázka balančního cvičení se psy, které si pak každý mohl se svým čtyřnohým kámošem vyzkoušet.

Večer jsme se těšili nejen na báječnou večeři, ale také na přednášku s našimi posledními hosty, Lenkou a Martinem Klárovými, českými reprezentanty v bikejöringu a členy klubu Askino. Během přednášky nám oba představili sebe, svou smečku a svou cestu k musherskému sportu. Významné závody, které absolvovali a také to, jak trénují sebe, své psy a jak pečují o svá kola bylo nedílnou součástí jejich povídání.


Nedělní ráno opět patřilo zahřívacímu klusíku a po snídani jsme se pustili do tréninku s kolama. Cvičení rovnováhy a kontrole správného nastavení kola předcházela exkurze do Martinova servisního kufříku, tedy spíše pořádného lodního kufru, kde snad kromě náhradního rámu bylo úplně všechno :D. Během společné projížďky v lese jsme pak ladili techniku a já jsem objevila Ameriku, když jsem zjistila, že páčka u přehazovačky se pohybuje do obou směrů :D. Byli jsme dostatečně proškoleni k tomu, abychom si mohli dát poslední trénink s pejsky, tentokrát bikejöring. Martin nás doprovázel na kole bez psa a snažil se dávat další rady a tipy pro efektivnější jízdu.


Obědem jsme letošní jarní soustředění zakončili. Jsme opravdu moc rádi, že se mohlo uskutečnit, protože jak je známo, jedno takové soustředění vám dá daleko víc, než měsíc běžného trénování. Děkujeme všem hostům za jejich čas, který nám věnovali, veškeré informace které nám předali a zkrátka za vše co nás naučili. Děkujeme také našim partnerům, kteří letošní jarní soustředění podpořili, zvýšili jeho kvalitu a bez kterých by to prostě nešlo, Akinu, Canis Lab a Kickpoint.

V neposlední řadě moc děkujeme všem účastníkům, kteří dávají těmto akcím smysl, mají chuť a zájem pracovat na sobě a svých psech, učit se novým věcem, zlepšovat výkon svého týmu a samozřejmě také utužovat klubový kolektiv a trávit čas se svými sportovními kolegy.

Všechny fotografie najdete na našem facebooku.

61 zobrazení

Comments


DSC_5267.jpg

Tlapkoviny

Nemůžete jít sportovat? Tak si alespoň počtěte!

NEJNOVĚJŠÍ

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
potmesilova_logo3_tlapka_moje1.png
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
bottom of page