top of page

Jarní Lávovou stezkou 2023

Autor fotografií: Hanácký mushers club, z.s.


O víkendu od 10. do 12. 3. měly Tlapky v tahu své zastoupení i na závodě Jarní Lávovou stezkou s podtitulem Vítání jara, který pořádal Hanácký mushers club. Už předem jsme si trochu dělali legraci z toho, že ve stejném termínu jako tento off-snow závod se jede i on-snow Ledová jízda, a jak to tedy bude - bude to skutečně off-snow? Budeme vítat jaro, nebo se zima ještě připomene?

Závod se konal v rekreačním areálu Riostar v Moravském Berouně. Nabízel jak dvoudenní závod pro licencované týmy psích spřežení a individuálů, tak jednodenní hobby závod pro individuální závodníky i kategorii trail pro závodníky bez psa.

CCW příchozí: Helena Vidovičová a D’Artagnan Nezkrotná markýza - 24:56 - 11. místo


Náš klub měl dvoučlenné zastoupení - Braňo Novotný běžel v licencované kategorii canicross mid se svým dobrmanem Eddiem a já jsem se přihlásila do licencované canicrossové ženské kategorie s Tonksem, a abych se nenudila, dali jsme si i jednodenní hobby canicross s Artíkem.

V době příjezdu bylo venku dost jarní počasí, v pátek odpoledne šplhaly teploty ke 14 stupňům. Předpověď však byla velmi pestrá a naplnila se do puntíku. V noci na sobotu se ochladilo, zvedl se velký vítr a přinesl s sebou sníh, takže ráno bylo všude bílo. První týmy skutečně startovaly na sněhu, ale protože teploty byly těsně nad nulou, s postupujícím dopolednem začalo na trati převládat bláto.

CCW: Helena Vidovičová a Hektor od Křemílka - 1. den: 26:13, 2. den: 24:21 - 5. místo


Trasa vedla převážně po loukách, byla mírně zvlněná, nejprudší stoupání bylo hned na startu a pak těsně před cílem. Braňo si s Edíkem krásně rozběhl první den závodu. Nám s Tonksem to šlo už trochu méně, ale s trasou jsme se poprali. Potom výměna pejsků a start s Artíkem v hobby kategorii, to už bylo trochu lepší, s lepším časem a s 11. místem. Následovalo vyhlášení příchozích a bezpsích kategorií, venčení pejsků, odpočinek, zábava, posezení a povídání u piva.

V neděli ráno už poctivě mrzlo. Trať byla tvrdší a rychlejší, my trochu vymrzlejší. Braňo si s Eddiem doběhli pro zlato v midovém canicrossu mužů. My jsme si s Tonksíkem trochu vylepšili čas z předchozího dne a skončili jsme v CC sprintu žen pátí.

MCC: Branislav Novotní a Edward the Dog, Legacy of the Beast - 1. den: 48:57, 2. den: 51:44 - 1. místo


Po rychlém obědě (zmínila jsem se, že tam skvěle vařili? A že tam měli hromady fantastického cukroví?) bylo vyhlášení dvoudenního závodu. Na bedně i pod ní se vystřídali všichni účastníci, musheři z kategorií spřežení i individuální závodníci. Atmosféra závodu byla velmi přátelská a milá, odjížděli jsme spokojení. Já za sebe musím říct, že pro mě má tenhle závod jediné mínus - klidně by mohl být trochu blíž.

91 zobrazení

Comments


7b056a_60e7a70056ff4165af87644604cc9128~mv2.jpg

Tlapkoviny

Nemůžete jít sportovat? Tak si alespoň počtěte!

NEJNOVĚJŠÍ

bottom of page