top of page

Jarné káry Mošovce 2023

Autor fotografií: Zuzanna Pająk


Týden po slovenském Lábu jsme se k našim sousedům vypravili na další závod, tentokrát tradiční a velmi oblíbené Jarné káry Mošovce. Závodů v Mošovcích, pod taktovkou MK Lučenec, jsme se zatím účastnili jen na podzim. Na jarní variantě jsme měli letos svou premiéru. Už při samotném příjezdu nás naprosto okouzlily pocukrované vrcholky Malé a Velké Fatry ozářené jarním sluníčkem. Takové pohlazení na duši a vy víte, že tady jste správně.

Do rekreačního střediska Drienok jsme dorazili jako jedni z prvních. Zaparkovali jsme už na našem obvyklém místečku a během stavění stakeoutu čekali na další Tlapkáče. Ještě před setměním jsme si šli se psy projít závodní trasu, která vzhledem ke zledovatělým úsekům prošla oproti podzimu pár změnami. Nová trasa měřila 5,4 km a převýšení bylo cca 80 metrů. Z mého pohledu byla o něco náročnější, ale o nic méně krásnější.


Ve večerních hodinách probíhala přejímka závodníků v místní restauraci, kde jsme se pak také zdrželi s přáteli a dalšími závodníky. Počkali jsme si na zveřejnění sobotní startovní listiny a šli se na to pořádně vyspat. Sobotní starty stovky závodníků probíhaly od 10 do 13 hodin. Teploty se pohybovaly mezi 6-10 °C a byly doprovázeny poměrně silným větrem, tedy, stejně jako v Lábu, spíše protivětrem :D. Tráva, která na místní trati převažovala, je sama o sobě poměrně náročný terén, hlavně pro kolové disciplíny, prostě to nejede :D, a když se do vás v kopci ještě opřel vítr, měli jste chvilkami pocit, že to zcouváte zpátky dolů :D. Ale dobrý, všichni jsme to zvládli, couvání se nekonalo. Po sobotním kole nás čekal snad zasloužený odpočinek na stakeoutu a večer pak tradiční musherák za doprovodu klasických česko-slovenských vypalovaček.

BKJW: Dominika Potměšilová a Achillea Foldewa - 1. den: 15:52, 2. den: 15:16 - 11. místo


Starty druhého kola probíhaly od 9 do 12 hodin, následovány dětskými závody. Startovalo se v takovém pořadí, v jakém jsme v sobotu dorazili do cíle. Teploty i vlhkost vzduchu byly v neděli o něco vyšší a vítr naopak o něco slabší. Byli jsme tedy rádi, za dřívější starty, nicméně i tak byl rozdíl znatelný a na některé pejsky bylo už opravdu velké teplo. Nejoblíbenějším místem se tak stal střediskem protékající Mošovský potok. Jinak teda počasí jak malované, to se musí nechat :).

Po skončení dětských závodů se začalo chystat vyhlášení vítězů jak tohoto závodu, tak celého MKL cupu (kde byly zařazeny podzimní Mošovce, zimní Oravská Polhora a jarní Mošovce) a také losování peněžních cen. My jsme na vyhlášení nemohli chybět, protože v kategorii BKJW FCI se na 3. místě umístila naše Nikča Machková s Konnym. Nikče a Konnymu 1. kolo závodu zkomplikoval pád, ze kterého se rychle oklepali a statečně to dobojovali až k bronzové medaili.

BKJW FCI: Nikola Machková a Konnor Grand Forjana - 1. den: 22:38, 2. den: 23:22 - 3. místo

Na závěr opět mé osobní shrnutí, i když se letos nekonal můj oblíbený černý čaj a výborné palačinky, odjížděla jsem z Mošovců opět moc spokojená a moc natěšená na podzim. Nová trasa pro nás byla náročnější, nadřely jsme se s Chilldou obě dvě, nicméně konečný výsledek byl s tím podzimním celkem srovnatelný. Táhlé stoupání v první polovině trati je naší slabší stránkou, tak na tom musíme pořádně zamakat. Jinak byl Chilliin výkon bezchybný a myslím, že její TOP forma je tu.

109 zobrazení

Comentários


DSC_5267.jpg

Tlapkoviny

Nemůžete jít sportovat? Tak si alespoň počtěte!

NEJNOVĚJŠÍ

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
potmesilova_logo3_tlapka_moje1.png
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
bottom of page